Historia Koła 2003-2012
Kolejne zebranie sprawozdawczo-wyborcze w dziejach koła zakładowego SITG przy Kopalni Konin zostało zwołane na 7 maja 2003 roku. W wyniku wyborów, kierowanie zarządem powierzono mgr inż. Michałowi Smorągowi. Rok 2003 był rokiem jubileuszu 50-lecia działalności koła, ale ze względu na wybory w stowarzyszeniu, zmiany we władzach, nowo powołany zarząd koła zdecydował o zorganizowaniu uroczystości w następnym roku. Tak zacny jubileusz należało odpowiednio przygotować i uczcić.

Nadanie Sztandaru.
14 maja 2004 roku miały miejsce obchody 50-lecia Koła. Odbyła się uroczysta akademia, na której wręczono Sztandar Koła..
W uznaniu zasług dla Koła SITG przy KWB Konin Sztandar został odznaczony:




Zarząd Koła ustanowił Odznakę – „Zasłużony dla Koła SITG przy KWB KONIN SA”, nadawaną osobom szczególnie zasłużonym dla działalności koła.

Obchody połączone były z prezentacją firm sponsorujących uroczystość, zarówno w formie ekspozycji wystawowych jak i wystąpień multimedialnych.
Zwieńczeniem uroczystości był koncert Orkiestry Górniczej KWB „Konin” oraz wspólna biesiada.







2004 – Kopalnia Soli w Kłodawie
Podczas wyborów w dniu 10 maja 2007r. na prezesa koła wybrano mgr inż. Eugeniusz Kubsika.
Działalność koła w tym dziesięcioleciu obfitowała w liczne przedsięwzięcia integrujące członków, m.in. były to spotkania integracyjne przy grillu, tradycyjne „Śledziki” czy wyjazdy kulturalne. Członkowie mieli okazję zobaczyć Musical Grek Zorba, spektakl Koty, Miss Sajgon, Romeo i Julia, operę Carmen i Nabucco. Dużym zainteresowaniem cieszyły się wyjazdy do filharmonii na festiwal pianistyczny oraz Rubinstein Piano Festiwal. Corocznie organizowano wyjazd na wrześniowy Festiwal Nauki w Warszawie. To tylko niektóre z imprez, na które nie brakowało chętnych.
Dużym powodzeniem cieszyły się wyjazdy techniczne, zarówno jednodniowe (np. zwiedzanie Kopalni Soli w Kłodawie, browaru Lech w Poznaniu, Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie czy fabryki Volkswagena w Poznaniu) jak i kilkudniowe (Węgry, Czechy, Bieszczady z wypadem do Lwowa, Kotlina Kłodzka i Złota Praga).
Zarząd koła dbał o podnoszenie kwalifikacji i specjalistycznej wiedzy członków. Delegacje koła uczestniczyły w Targach Elektroenergetycznych w Bielsku – Białej, Targach Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego w Katowicach czy szkoleniach specjalistycznych organizowanych przez NOT.
Uczestniczono również w przedsięwzięciach organizowanych przez organy stowarzyszenia: w Krajowych Spotkaniach Młodszych Pokoleń Górniczych czy VIII Krajowym Zjeździe Górnictwa Odkrywkowego. Koło czynnie uczestniczyło w posiedzeniach Zarządu Oddziału, wyjazdach technicznych np. wyjazd na Węgry, do Białowieży czy Elbląga (m.in. zwiedzanie fabryki Zamech).Delegacje członków koła brały udział w karczmach piwnych i combrach organizowanych przez zaprzyjaźnione Koła SITG Oddziału. Członkowie koła uczestniczyli w obchodach 30-lecia FSNT NOT w Koninie w dniu 04 października 2007r.
Tak obfita działalność była możliwa dzięki ogromnemu wsparciu władz kopalni, która często współfinansowała lub sponsorowała przedsięwzięcia koła (np. koszty transportu).
Kolejne wybory w kole odbyły się w dniu 15.04.2011r. W wyniku wyborów, kierowanie zarządem powierzono mgr inż. Marcinowi Kapuścińskiemu.

2010 – Praga

2012 – Białowieża